Info o soutěži

Informace o soutěži

Startuje: 12 družstev
Systém soutěže: družstva hrají dvoukolově, každý s každým celkem 22 kol. Bude použit tříbodový systém, tj. za vítězství v základní hrací době 3 body, za prohru 0 bodů. Nebude-li rozhodnuto v základní hrací době, následují samostatné nájezdy – 3x na každé straně, popř. dále po jednom sam.nájezdu na každé straně až do rozhodnutí. Vítěz samostatných nájezdů obdrží 2 body, poražený v samostatných nájezdech 1 bod. Po skončení základní části se hraje play-off.
Postup: vítěz KLM postupuje do kvalifikace o II.ligu. Hráč nastupující v kvalifikaci nebo baráži musí mít v klubu odehráno 50% utkání v dané sezóně viz. RS text. část
Sestup: Poslední družstvo sestupuje do KSM. Dále se řídí dle SDŘ LH ČSLH čl.212 a 213

• Družstva na 1.až 8. místě po základní části hrají play-off o přeborníka kraje
  • Play-off se hraje na dvě utkání. Hůře postavené družstvo v tabulce po základní části hraje první utkání doma (v případě dohody obou týmů lze prohodit, v případě nedohody rozhodne STK s přihlédnutím na umístění v základní části). Začínají - 1.družstvo po základní části s 8.družstvem; 2.-7.; 3.-6.; 4.-5.; dále vždy nejlépe umístěné družstvo po základní části s nejhůře umístěným družstvem po základní části. Obě utkání každého kola play-off je nutné odehrát dle rozpisu utkání. (obě utkání v určený víkend – pátek až neděle, lze dohodnout i všední den před určeným víkendem)
  • O vítězi rozhodují body z obou utkání, pokud jsou stejné, následuje prodloužení 1 x 5 minut s uplatněním zlatého gólu.
  • Prodloužení začne po 5-minutové přestávce od ukončení řádné hrací doby druhého utkání. Družstva si nemění strany a nastupují každé v počtu 4 + brankář. Všechny neukončené tresty pokračují. Není-li v prodloužení dosaženo branky, bezprostředně následují samostatné nájezdy, a to po třech na každé straně. Hráči obou družstev provádějí nájezdy střídavě až do vstřelení rozhodující branky. Zbývající střílení se neprovádějí.
  • Pokud utkání v řádné hrací době skončí s vyloučeným hráčem na jedné straně (5 proti 4), pokračuje prodloužení 4 proti 3, pokud skončí se dvěma vyloučenými hráči (5 proti 3), pokračuje prodloužení 5 proti 3 až do návratu obou hráčů (5 proti 5), kdy po přerušené hře pokračuje hra 4 proti 4. Pokud je v prodloužení vyloučen druhý hráč jednoho týmu, pokračuje prodloužení 5 proti 3 až do návratu obou hráčů (5 proti 5) , kdy po přerušené hře pokračuje hra 4 proti 4.
  • Není-li rozhodnuto ve třech samostatných nájezdech na každé straně následuje tie-break po jednom hráči střídavě z každého družstva až do rozhodnutí.
  • Všechny samostatné nájezdy se uskuteční na jedné polovině hřiště, kdy hlavní rozhodčí rozhodne na které. Lépe umístěné družstvo po základní části má právo volby, zda střílí první nebo druhé. V prvních třech samostatných nájezdech každého družstva musí k jeho provedení nastoupit rozdílný hráč, v tie-breaku je dovoleno nastoupit opakovaně stejnému hráči (i tomu, který prováděl jeden z prvních třech samostatných nájezdů). Hráč, jehož trest neskončil před koncem prodloužení, nemůže být nominován k samostatným nájezdům.
  • První utkání každého kola play-off je běžné utkání a může skončit nerozhodně. Druhé utkání každého kola play-off je utkání hrané do rozhodnutí. Oba termíny dalšího kola play-off je třeba nahlásit nejdéle v pondělí do 16:00 hod. po odehraném kole play-off (v prvním kole po odehraném zápase posledního kola základní části) na sekretariát KSLH Středočeského kraje a komisi rozhodčích KSLH