Kamenem úrazu byla druhá třetina

20.09.2011 08:03

Kralupy nad Vltavou – K prvnímu mistrovskému zápasu KLM odjeli rakovničtí hokejisté do Kralup a dalo se čekat nabité utkání, ve kterém bude chtít HCR uplatnit bohaté zkušenosti z přípravy pod novým trenérem Tomášem Bodingerem. Chyběl kousíček štěstí a lepší střelecká muška a novému kouči by se první utkání povedlo.

HK Kralupy nad Vltavou – HC Rakovník 5:3 (0:1, 3:0, 2:2)

Ne příliš kvalitní led nabídl poměrně pěkný hokej, na který se přišlo podívat 270 diváků. Na první kolo velmi slušné. Ruce nad hlavu zvedali fanoušci hostů už v první minutě, když Ullrich našel Karla a Rakovník šel do vedení.

I zbytek třetiny měli hosté navrch, trefit se znovu už byl nadlidský úkol. Na ledě se tvořila voda. Kounovský ani Vyskočil, který byl sám mezi kruhy, nedotlačili puk do branky. Ve druhé dvacetiminutovce se hra vyrovnala a pro Rakovník bylo velké překvapení, když se Kralupy dostaly do vedení 2:1. Netrvalo dlouho a Jirátko vyndaval puk ze sítě potřetí.

Pak měli hosté ještě štěstí, že branek nepadlo víc. Proti byl rakovnický brankář. Jenže strážce druhé branky byl také pohotový a recept na něj našel Rakovník až v poslední třetině. To na to hosté vlétli a přehrávali domácí úplně evidentně. v 51. minutě zahráli na jeden dotek Banič, Klaus a Hoffmann pálil – 3:2.

I vyrovnávací branka padla po nacvičené akci, kdy Klaus vymění puk s Kounovským, a ten dáva před bránu na Krejčího. Povedlo se a stav 3:3 už vypadal mnohem lépe.

Netrvalo to ale dlouho a za dvě minuty domácí postupovali ve třech a šli opět do vedení – 4:3. Zbylé minuty se svěřenci Bodingera tlačí do zakončení, mají převahu, proto byl odvolán i brankář, ale v čase 59:46 se puk dostal na čepel jednoho z domácích beků, který jej poslal přes celé hřiště do prázdné – 5:3.

Tak skončil první mistrovský zápas. Ten další odehraje HC Rakovník doma proti HK Králův Dvůr, nová ledová plocha bude připravena a hokejisté vás zvou na své představení. Utkání začíná od 17:30.

„Na hokej se dá v tomto počasí koukat i v tričku,“ dodal k pozvání vedoucí týmu Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Jirátko (Vágner) – Mikeš, Vyskočil – Hoffmann, Klus, Douda – Banič, Krejčí – Karel, Kounovský, Ullrich – Kříž, Kotál – Nosek, Rambousek, O. Gebhart – Brejník, M. Gebhart, Lipold, Vobr. Trenér Tomáš Bodinger.