Školení na závěr roku

11.01.2011 21:29

HC Příbram – HC Rakovník 1:5 (0:0, 0:1, 1:4)

V posledním letošním kole KLM odjeli rakovničtí hokejisté na led HC Příbram. Po pomalejším rozjezdu předvedli Rakovničtí jeden z nejlepších výkonů v tomto ročníku a po zásluze byli odměněni i od domácího obecenstva potleskem.

Začátek zápasu patřil domácím hokejistům, kteří v úvodních sedmi minutách hráli dvě přesilovky, ale Jirátko dokazuje, že jeho forma je den ode dne lepší, a žádný puk za svá záda nepustil. Rakovničtí postupně přidávají na tempu a dostávají se do šancí, ale gólově se dokázal prosadit až kanonýr Tomáš Douda na začátku druhé třetiny, když mu přesně nahrál Václav Klaus – 0:1. Pojistku mohl v dalších minutách přidat Matěj Hoffmann, ale chybělo mu střelecké štěstí. Domácí ale také nechtěli nechat tento nepříznivý stav a tlačili se před Jirátka, který v jednu chvíli nevěděl, kde mu hlava stojí, ale když je forma, tak je forma. Rakovnický brankář ve 32. minutě předvedl během deseti vteřin tři bravurní zákroky, kterými udržel pro Rakovník vedení i před poslední dvacetiminutovkou. V rakovnické kabině bylo hodně vzruchu, trenér Hrabě nabádal hráče, aby ještě zvýšili pohyb, a ti poslechli. Hned po dvou minutách přišla rakovnická specialita – během minuty vstřelit dva góly. V čase 42.20 připravil Nosek gólovku pro Ságnera, který nezaváhal – 0:2. Za necelých třicet vteřin už to bylo o tři branky. Hoffmann našel Ambroze, který bydlí právě v Příbrami, což byla pro rakovnického útočníka velká motivace. Michal Ambroz si s Hoffmannovou přihrávkou poradil výborně a poslal puk do sítě – 0:3. Nejkrásnější akce přišla v 50. minutě. Puk šel z hokejky na hokejku na jeden dotek. Vše začalo u Ambroze, který vysunul Hoffmanna, jenž vrátil puk na Baniče, který bombou málem protrhl síť – 0:4. Domácí dokázali překonat výborného Jirátka až osm minut před koncem, a to v přesilovce pět na tři – 1:4. Rakovničtí ale domácím veškeré naděje na zvrat utnuli hned za minutu, kdy ujel Gebhart s Kotálem. Ondra Gebhart na sebe natáhl obránce a přesně podle hokejových učebnic prostrčil puk na Michala Kotála, který má v poslední době vynikající střeleckou formu a přesnou ranou do šibenice pečetil zasloužené rakovnické vítězství – 1:5.

Vladimír Soukup: „Musím dnes všechny kluky bez rozdílu pochválit. Předvedli výborný výkon okořeněný parádními akcemi a ještě hezčími góly. Chtěl bych také touto cestou popřát všem našim fanouškům mnoho pohody o vánočních svátcích a věřím, že se setkáme hned 8. ledna na zimním stadionu, kdy hrajeme proti Kralupům.“

HCR: Jirátko – Banič, Kříž, Gebhart, Ambroz, Ságner – Krejčí, Šmíd, Douda, Klaus, Hoffmann – Kotál, Brejník, Nosek, Pištěk, Karel. Trenér: Zdeněk Hrabě. -tělo-