Trpělivostí získali potřebné body

07.02.2011 21:44

HC Rakovník – BK Mladá Boleslav B 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Ve středeční dohrávce KLM přivítali rakovničtí hokejisté rezervu prvoligové Mladé Boleslavi. Pohled na tabulku jasně ukazoval, že pokud chtěli domácí udržet třetí místo, tak museli získat alespoň jeden bod.

Od prvních minut se hrál parádní hokej, kterému nechyběla zápletka a dramatičnost. Když se ještě k tomu ujali hosté vedení, tak se probudilo i hlučné domácí obecenstvo, které hnalo hráče na zteč boleslavské branky. Šance přišly, ale to, co předváděl mladoboleslavský brankář, někdy zavánělo tím, že má smlouvu s nadpřirozenými bytostmi. Během první třetiny několikrát už diváci zvedali ruce ve znamení gólu, ale Kounovský, Kříž, Banič, Ságner, Douda, ti všichni si vylámali zuby na brankáři, kterému se vždy za nějakou část výstroje puk zachytil a nepropadl do sítě. Druhá část začala drtivým náporem domácích, ale střelecká štěstěna byla otočena zády. Vše zlomil až šťastným, ale chytrým gólem Filip Ságner, který zpoza branky nastřelil puk do brankáře, od kterého se odrazil do sítě – 1:1. Bohužel ve druhých deseti minutách druhé části u domácích vzplály emoce a prakticky až do přestávky hráli v oslabení. Nutno podotknout že skvěle. I díky zlepšujícímu se Jirátkovi, který v první třetině působil nervózním dojmem, přežili Rakovničtí jak přesilovku pět na tři, tak i následné tři přesilovky pět na čtyři. I v oslabení měli domácí vyložené šance. Největší měl Kotál, který naskočil rovnou z trestné a ujížděl sám na brankáře, ale branka z toho nebyla. Klíčové okamžiky si domácí nechaly na začátek třetí části. Hned po dvou minutách přišel vítězný gól z hole Jirky Karla, který na modré z pozice beka prudce nahodil puk na brankáře, který byl asi třikrát tečován, aby skončil v síti – 2:1. Za minutu ujel od červené Tomáš Douda a mazácky mezi betony propasíroval puk do branky a bylo rozhodnuto. Hosté se ještě v závěru pokusili o hru bez brankáře, ale Jirátko už byl bezchybný a snížení nedovolil.

Vladimír Soukup: „Byl to velmi dobrý zápas. Kluci nás dnes trochu napínali a hráli na naši nervovou soustavu tím neproměňováním šancí, ale nakonec vlastní vůlí a trpělivostí vše zlomili a potřebné body získali.“

HCR: Jirátko – Banič, Kříž, Ságner, P. Kounovský, Ambroz – Krejčí, Šmíd, Hoffmann, Klaus, Douda – Brejník, Kotál, Karel, Pištěk, Nosek – Hrabě, Kozák a náhradní brankář Schröder. Trenér: Zdeněk Hrabě. -tělo-