Víkend plný smůly a nečekaného odchodu

25.07.2011 08:06

O víkendu bylo na programu čtvrtfinále KLM, ve kterém změřili síly rakovničtí hokejisté s týmem Příbrami, který vloni vyřadili a nakonec postoupili až do finále. Jelikož byl Rakovník lépe postaven po základní části, a tak se první duel hrál v sobotu v Příbrami, odveta a případné rozhodující minuty byly na programu v neděli na rakovnickém zimním stadionu. Těsně před odjezdem k sobotnímu zápasu zasáhla hráče krutá zpráva o náhlém odchodu manažera a duše rakovnického hokeje Milana Kotála, který se vydal na svoji poslední pouť. Na výkonu hráčů to samozřejmě muselo a také bylo znát.

HC Příbram – HC Rakovník 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Utkání začalo náporem domácích, kteří se po pěti minutách v přesilové hře ujali vedení – 1:0. Rakovník měl několik šancí na vyrovnání, ale Banič, Ságner a ani Kounovský nemířili přesně. Když na začátku a v polovině druhé části proměnili domácí další přesilovky, začalo být o osudu utkání rozhodnuto – 3:0. Rakovník sice měl šance, ale Mikeš prováhal vhodný okamžik a byl zablokován. Když už hosté přeci jen snížili, tak rozhodčí gól neuznali pro údajné kopnutí bruslí. Necelou minutu před druhou přestávkou přišel další trest. Po chybné rozehrávce přidali domácí čtvrtou branku – 4:0. Rakovník se ale i nadále snažil. Po Ságnerově nahrávce snížil na začátku třetí části Kříž, ale hned po vhazování první lajna neudržela koncentraci a Příbrami stačilo necelých třicet vteřin ke vstřelení pátého úspěchu – 5:1. Kosmetickou úpravu výsledku dal minutu před koncem tvrdou ranou Banič – 5:2.

Vladimír Soukup: „Náš výkon byl hodně malátný a rozladěný. Ono asi není divu, poté co hráče a klub zasáhla krutá zpráva o smrti Milana Kotála. Snad to kluci zvládnou a v nedělním domácím zápase vybojují postup.“

HCR: Jirátko (41. Schröder) – Banič, Kříž, Ságner, Kounovský, Ambroz – Krejčí, Šmíd, Hoffmann, Klaus, Gebhart – Brejník, Karel, Mikeš, Pištěk, Kozák. Trenér: Zdeněk Hrabě.

HC Rakovník – HC Příbram 5:5 (1:1, 2:0, 2:4)

Nedělní duel přinesl parádní hokej a bohužel i lekci z produktivity v podání příbramských hokejistů. První tři minuty byly ve znamení náporu hostí, kteří uzamkli domácí v jejich obranné třetině a brzy se také ujali vedení – 0:1. Po pěti minutách ale Rakovničtí přidali na tempu. Hra se srovnala a během pár minut i skóre, když si Nosek vybruslil zpoza branky mezi kruhy a bekhendem propasíroval puk mezi betony příbramského brankáře do sítě – 1:1. Branka pomohla domácím, ale proměňování šancí bylo největším problémem hráčů s černými páskami na rukávu. Druhá třetina začala lépe pro domácí, kteří šli za vítězstvím. Hoffmann našel mezi kruhy volného Kříže, který švihem prostřelil brankáře – 2:1. Také Příbramští se dostávali do řady šancí, ale Jirátko s pomocí svých spoluhráčů odolával. Těžkou ránu nasadil hostům v čase 39.59 Petr Kounovský, který ujel po pravé straně. Vybruslil až před brankáře a poslal své barvy do dvoubrankového vedení – 3:1. To, co se ale dělo ve třetí části, nenapadlo ani jednoho z diváků. Na domácí se nalepila smůla hned po minutě, kdy za brankou uklouzl Gebhart. Šmíd si před brankou šlápl na puk a hosté snadno snížili – 3:2. Za dvě minuty nahazoval Kříž puk před soupeřovu branku. Trefil jen tělo protihráče, který založil rychlý brejk a Jirátko byl krátký – 3:3. Neuběhlo ani pět minut a přišla další chyba domácích, kterou hosté tvrdě trestají – 3:4. Svůj obrat završili přesně v polovině poslední části pátým gólem – 3:5. Domácí to ale nezabalili. V 53. vrátil tým do zápasu bombou od modré Kříž – 4:5. A pět minut před koncem řádné hrací doby parádně srovnal Krejčí – 5:5. Domácí potřebovali na prodloužení zápasu a na boj o postup šestou branku. Blízko byli P. Kounovský, Banič, Ambroz a Mikeš, ale štěstěna se k Rakovníku odvrátila zády. Pro Rakovník sezóna předčasně skončila, což je škoda. Hlavně pro fanoušky, kteří v tomto duelu byli opět velmi hlasití a sportovně povzbuzovali své barvy po celou dobu.

Vladimír Soukup: „Viděli jsme parádní hokej. Klukům nemůžeme nic vytknout. Snažili se, ale takový je někdy sport. Musíme uznat, že soupeř hrál také velice dobře. Uznání zaslouží diváci, kterých přišlo na čtyři stovky, a byli po celý zápas hodně slyšet, za což jim patří velký dík.“

HCR: Jirátko – Banič, Kříž, Ságner, P. Kounovský, Vobr – Krejčí, Šmíd, Hoffmann, Ambroz, Gebhart – Kotál, Karel, Mikeš, Klaus, Nosek – Brejník, Kozák, Pištěk. Trenér: Zdeněk Hrabě. David Svoboda